Neděle, 28 května, 2023
bydlení

/

Cashbackportály: Dá se přes ně opravdu ušetřit?

V poslední době na nás vyskakují nabídky na nákupy přes cashback portály čím dál tím častěji. Co to přesně cashback portály jsou a k čemu vám mohou posloužit si řekneme v tomto článku.

Co je to cashback portál?

Cashback portál je forma tzv. affiliate marketingu. Ten spočívá v poskytování provizí inzerentem prostředníkovi za nákup, který jeho uživatelé realizují. Cashback portály představují jednoduchý způsob, jak ušetřit během nakupování online.

Jak cashback portály fungují?

Princip je jednoduchý. Portály vyplácí peníze zákazníkům formou provize za provedený nákup. Zákazník tak přijde z cashback portálu do vybraného internetového obchodu, kde chce nakoupit hledané zboží, a zpětně mu bude vráceno určité procento ze zaplacené částky, tedy výše zmiňovaný „cashback“. Tyto vrácené peníze je možné pro zjednodušení označit za jakousi zpětnou slevu, kterou zákazník obdrží až po zaplacení zboží.

Jak začít portál používat?

Prvním krokem je samotná registrace u cashback portálu, který vám bude peníze vyplácet. Na internetu jich najdete velké množství a je jen na vás pro který se rozhodnete. Pro úvodní registraci bývají zprvu vyžadovány pouze základní údaje, jako je například jméno a e-mail. Informace jako číslo účtu jsou vyžadovány až v okamžiku, kdy si uživatel přeje peníze nechat reálně vyplatit.

Po registraci vyberte z katalogu internetových obchodů ten, ve kterém chce realizovat svůj nákup. Je nezbytné, abyste jako uživatel přišel do vybraného obchodu přímo z odkazu na cashback portálu. Obchod, totiž sleduje poslední webovou stránku, ze které jste přišli před realizací nákupu. Pokud nepřijdete přímo přes odkaz na vybraném cashback portálu, obchod nevyplatí žádnou provizi. Tudíž nedostanete odměnu ve formě cashbacku.

V internetovém obchodě již probíhá následný nákup stejně, jako jste byli doposud zvyklí. Po nákupu se vám s určitým zpožděním připíše na účet cashback portálu slíbená částka. Skutečné vyplacení peněz je podmíněno tím, že do 14 dnů po zakoupení zboží nevrátíte.

Dá se na cashback portálech ušetřit?

Cashback lze chápat i jako „opožděnou slevu“ na vaše zboží, jelikož peníze dostanete až dodatečně zpět. Tudíž jak již vyplývá z předchozích odstavců, ano opravdu díky nim můžete v součtu ušetřit hromadu peněz. A pokud by byl nějaký váš vysněný nákup nad vaše finanční možnosti, půjčka bez registru váš problém hravě vyřeší.