Neděle, 28 května, 2023
bydlení

/

Nebankovní půjčky v hotovosti na ruku

V dnešní době probíhá drtivá většina půjček prostřednictvím bankovních účtů. Klasické banky i nebankovní společnosti upřednostňují snadný a bezpečný přesun financí z účtu na účet a tak se zdá, že hotovostní půjčky patří minulosti. Najdou se však lidé, kteří je i dnes stále potřebují.

Půjčka v hotovosti neboli půjčka bez bankovního účtu je zcela v režii nebankovních poskytovatelů. Banky vyřizují půjčky vždy odesláním peněz přímo na bankovní účet klienta. Nebankovní společnosti však často pokrývají finanční služby, které klasická banka nenabízí, tak je tomu i v případě půjček v hotovosti. Podrobné informace o nebankovních půjčkách lze najít na webovém portálu Vpenize.cz.

Žadatelé o půjčku bez bankovního účtu buď účet nemají nebo jej z nejrůznějších důvodů nechtějí použít. Důvodem může být insolvence, exekuce nebo řada jiných životních situací, které vyžadují půjčku na ruku. Oblíbeným produktem lidí, kteří na půjčku v hotovosti skutečně spěchají je například půjčka do hodiny na ruku.   

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky v hotovosti

Zásadní výhodou nebankovní půjčky bez bankovního účtu je vysoká schvalovatelnost. O nebankovních poskytovatelích je všeobecně známo, že půjčí i méně solventním klientům, kteří v klasické bance nepochodí. Nebanky často nabízejí půjčky bez nahlížení do registru dlužníků, půjčky bez doložení pravidelného příjmu či úvěry pro dlužníky v exekuci.

Vyřízení nebankovních půjček je navíc velmi rychlé a jednoduché. Vše lze sjednat online či telefonicky z pohodlí domova. V případě půjček v hotovosti nabízí někteří poskytovatelé doručení peněz až domů nebo na předem domluvené místo. Další variantou je vyzvednutí půjčky bez bankovního účtu v některých trafikách a na čerpacích stanicích. Výjimkou není ani půjčka na ruku vyřízena do hodiny.

Nebankovní půjčka v hotovosti má své výrazné nevýhody. V první řadě jsou to velmi vysoké úroky a RPSN a často také nesmyslné poplatky, které způsobí, že se půjčka nepříjemně prodraží. Půjčka bez účtu je také zpravidla poskytována na velmi nízké částky a s krátkou dobou splatnosti, to nemusí vyhovovat každému zájemci. Vyšší půjčky jsou obvykle pojištěny ručením.

Riziko podvodu a novodobé lichvy

Závažnou nevýhodou a rizikem nebankovních půjček v hotovosti je fakt, že nebankovní sektor láká nejrůznější podvodníky a novodobé lichváře. Klient tak může snadno naletět a sjednat půjčku s extrémně nevýhodnými podmínkami. 

Podvodníci využívají klamavou reklamu a často cílí na sociálně slabší a méně vzdělané skupiny obyvatelstva, které podvod zpravidla neodhalí a pokud se stanou obětí, ani neví, že se mohou bránit.

Pokud člověk skutečně nemá jinou možnost a musí si půjčit hotovost u nebankovního poskytovatele, měl by do detailů porozumět všem detailům smlouvy. Ideální je využít služby společnosti, která dbá na férové a transparentní jednání, má dobrou pověst a spokojené klienty.